Teori Elektrik Hakkında

Teori Elektrik; 1970 li yılların başında, Ülkemizde sanayi ve cumhuriyet kenti olarak bilinen KARABÜK’ te kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne hitap ettiği ana sektör olan demir – çelik sanayindeki gelişimindeki her basamağında kurucuları olanYusuf KALYONCU ve Bayram AYDIN’ ın adımları ve hizmetleri tüm Türkiye’ de bilinmektedir.Teori Elektrik; her tip sanayinin değişmez unsuru olan DC motorların sürücü üretimine ilk olarak 30 sene önce ülkemizde demir-çelik sanayinde analog teknoloji ile üretmiş olduğu sürücüler, bugün hala görevlerini sürdürmektedir.

Ürünlerimizin oluşturduğu bu güven neticesinde, sektörde kaliteyle beraber, üretimde istikrar başarımızın en önemli sonucudur. Gelişen teknoloji ile dijital teknolojiye geçen ürünlerimiz, otomasyon çözümlerinde uyumluluk sağlayarak gelişimini sürdürmüştür.Firmamız güç elektroniği ve kontrol sistemlerine müşteri odaklı ve üretime yönelik özel çözümleri ile, üretimde gerçek verimin sağlanması ve katma değeri yüksek bu tip teknolojik ürünlerin yurt içinde üretiminin yapılıp sanayimizi dünyada rekabet edebilir düzeye taşımak en önemli hedefimizdir.300 m2 atölyemizde ürünlerimizin gelişimini sağlarken yeni araştırma ve ürünler geliştirme çalışmalarımız sürdürülmektedir. Üniversite ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz projelerimiz bölge ve ülkemizin gelişimi için başarı ile neticelendirilip yeni projelerimiz yapılandırılmaktadır.

Teori Elektrik 

Bakka İhale İlanları

Bakka İhale İlanları

Firmamız ile ilgili ihale veya duyurularımızı bu sayfadan takip edebilirsiniz. Firmamız Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Kobi-M Mali Destek Programı kapsamında “BÖLGENİN TEK ELEKTRİK MAKİNELERİ ÜRETİCİSİ ARTIK DAHA REKABETÇİ” projesi için mal alımı ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır. İhale dosyası için;

İHALE İLANI

Mal Alım İhalesi Dosyasını indirmek için tıklayınız.

İHALE SONUCU

Mal Alım İhalesi Sonucunu indirmek için tıklayınız.

Birlikte Çalışalım!

Ürünler

Size özel çözümler sunuyoruz.

 

Uygulamalarımız

Motor, Jeneratör bobinaj ve sarımı

Start – Stop makas panoları

Dinamometre panoları

Ardışık kontrol

Ardışık kontrolün amacı, son ürünün haddeleme süresini eş zamanlı olarak hızlandırıp yavaşlatabilmektir.

Ardışık Kontrol ; Herhangi bir motorun deviri artırıldığında veya azaltıldığında, gerideki motorların bir önceki yapılan ayarların oranları bozulmadan, devirlerinin artması veya azalması. Bu kontrol tüm diğer kontrol tekniklerininde(MTC,DLC) altyapı algoritmasıdır.

Loop Kontrol

Sürekli çalışmada yapılacak kontrol algoritmasıdır.

İki tezgah arasına yerleştirilen Delta loop scanner cihazından gelen loop yüksekliği geri besleme yükseklik seti mukayesesi voltajına göre, motorların dönme hızlarının istenen değerlere ayarlanması sağlanır. Bunun için hadde tezgahı aralıklarının, loop kasasının ve pistonlarının; loop yapılabilmesi için uygun olması gereklidir.

Minimum tensiyon kontrol ve daha birçok elektrik ve elektronik özel çözümler.

Hadde hazırlama grubunda yapılacak kontrol algoritmasıdır.

Motordan gelen çekilen akımı, belirten geri besleme voltajına göre, motorların dönme hızlarının istenen değerlere ayarlanması sağlanır. Bu tork kontrolü anlamına gelir. Sadece hazırlama gruplarında demir girişlerinde bir tezgahtan diğer tezgaha geçişte ilk tezgahın akım düşümüne göre devir ayarı yapılarak asgari gerilim sağlanır. (Zaman yeterliliği uygunsa -m/sn)

Size Özel Çalışmalar